سفارش تبلیغ
صبا

ماه و مهر
 
قالب وبلاگ
عامل تکامل چیست؟ در درون یک زلزله چه رخ می‌دهد؟ من کیستم؟ زندگی چگونه بر روی زمین شکل گرفته است؟ مغز انسان چگونه عمل می‌کند؟ بقیه جهان کجاست؟ عامل گرانش چیست؟ آیا نظریه‌ای برای توضیح همه چیز وجود دارد؟ آیا حیات بیگانگان واقعیت دارد؟ جهان چگونه آغاز شد؟ اینها 10 سوالی است که مجله لایو ساینس به عنوان رازهای بزرگ دنیای علم از آن نام برده است.
[ سه شنبه 88/5/13 ] [ 10:49 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]

اگر دولت با زورگویی و تجاوز امریکا و اسرائیل مبارزه کند محکوم به این می شود که خود را در جامعه جهانی!! منزوی کرده است (چون همان طور که می دانید امریکا و اسرائیل و چند کشور اروپایی جامعه جهانی هستند) اگر با آنها مبارزه نکند متهم می شود به سازشکاری و بی تفاوتی و عقب نشینی از شعارهای انقلاب. اگر به فلسطینی ها و لبنانی ها کمک کند می گویند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ( چون خانه اصولآ جای کوچکی است) و اگر کمک نکند می گویند کشور مدعی اسلام نسبت به مسلمانان جهان بی تفاوت شده است. اگر با چین و روسیه روابط خوبی برقرار کند می گویند که از سیاست نه شرقی نه غربی عدول کرده است و اگر با آنها نیز دشمنی کند می گویند دولت ایران همه دنیا را دشمن خود کرده است. اگر دولت با کاظمینی بروجردی که ادعای ارتباط با امام زمان دارد برخورد کند و درختی را که مردم به آن دخیل می بندند قطع کند متهم به مبارزه با عقاید مذهبی مردم می شود و اگر دم از امام زمان بزند متهم می شود که ترویج خرافه می کند. اگر وام ازدواج و مسکن مهر بدهد متهم به کارهای پوپولیستی و عوام فریبی می شود و اگر ندهد متهم به بی توجهی نسبت به محرومان. اگر سفر استانی برود می گویند دارد رای جمع می کند و اگر نرود می گویند ..... . اگر صدا وسیما خبر و بحث و مناظره آزاد بگذارد می گویند می خواهد جلوی ماهواره ها کم نیاورد و اگر نگذارد می گویند سانسور می کند. اگر با منافقین و آشوبگران برخورد کند می گویند سرکوب گر است و اگر برخورد نکند می گویند ضعیف است اگر ساخت و ساز کند می گویند کشور دارد به سمت توسعه و غربزدگی و مصرف گرایی سوق پیدا می کند

منبع:واژگون


[ جمعه 88/5/9 ] [ 5:26 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]

" این کسى که این عَلم را بر دوش کشیده، بلند کرده، همه باید کمکش کنند؛ یکى عرقش را پاک میکند، یکى بادش میزند. اگر دیدند که در نگه داشتن عَلم دارد اشتباه میکند، راهش این نیست که یک مشتى هم به پشتش بزنند، خودِ او و عَلم را سرنگون کنند. راهش این است که کمکش کنند این اشکال برطرف شود؛ این نکته را باید همه توجه کنند، بخصوص کسانى که در عرصه سیاست و در عرصه فرهنگ و در عرصه‏ رسانه و در عرصه‏هاى گوناگون نقش و حضورى دارند".


[ سه شنبه 88/5/6 ] [ 9:12 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

با ماه و مهر همسفر جاده های اسمانی باشید.
لینک دوستان
امکانات وب
head> مرداد 1388 - ماه و مهر