سفارش تبلیغ
صبا

ماه و مهر
 
قالب وبلاگ
گناه از بچه های تخس نبود
که از ریش پدرانشان بالا رفتند
گناه از معاویه ها نبود
و از طلحه ها و زبیرها
گناه از ابوذر بود
و از کسی که در کتاب جغرافیا
به اشتباه نوشت: ربذه
حالا گذشته ها گذشته
و رفته ها رفته اند

[ شنبه 88/3/30 ] [ 3:26 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]
تماس با موسوی، دعوت مردم به اغتشاش، مدل اوکراین

روزنامه امریکایی "وال‌استریت ژورنال" با ارائه پیشنهادهایی به اوباما از وی خواست تا از موج بوجود آمده در ایران نهایت استفاده را ببرد.

به گزارش رجانیوز، این روزنامه خطاب به رئیس‌جمهور نوشت: اوباما باید مانند دخالت امریکا در اغتشاشات سال 2008 تبت، انتخابات ریاست جمهوری سال 2005 مصر و حمله روسیه به تاجیکستان، در خصوص مسائل ایران نیز دخالت کرده و از این موقعیت به‌دست آمده نهایت استفاده را بکند. (عکس متعلق به وال‌استریت ژورنال)

وال‌استریت ژورنال در ادامه 5 پیشنهاد استراتژیک را که در انقلاب های مخملی و براندازی های نرم مورد استفاده قرارمی گیرد، مطرح می‌کند.

این روزنامه در تشریح پیشنهاد اول می‌افزاید: اوباما باید با میرحسین موسوی ارتباط برقرار کرده و نکات مورد نظرش را در این موقعیت بیان کند. وی باید از تجربیات سال‌های قبل استفاده کرده و بر این موج به‌وجود آمده سوار شود. دولت اوباما با هوشیاری و زیرکی کامل توانست جو بایدن، معاون خود را به لبنان فرستاده و ائتلاف مخالف حزب الله را تحریک کرده و علیه آنها اقدام کند.

وال‌استریت ژورنال پیشنهاد دوم خود را توضیح داد: اوباما باید یک پیغام دیگر نیز برای مردم ایران بفرستد، ولی این دفعه وی باید مردم را راضی کند که دولت ایران قادر نیست کاری بکند. وی باید آن‌ها را برای اغتشاش بیشتر ترغیب کند، به مردم ایران بگوید که امریکا به مردم ایران کمک خواهد کرد و به اصلاح‌طلبان، تجار و دیپلمات‌ها کمک مالی خواهد کرد. کلید اصلی آن است که به اصلاح طلبان کمک شود و به آنها بگوید که تا چه حد امریکا می تواند به آن‌ها کمک کند و پشتیبان آنها خواهد ماند.

دو نویسنده این روزنامه با تأکید بر اینکه "انقلاب نارنجی سال 2004 در اوکراین یک الگو است"، خاطرنشان کردند: در آن مدل، غرب به معترضان پیوست و از آنها حمایت کرد که در مورد انتخابات تشکیک کرده و نتیجه انتخابات را نپذیرند. این امر در ایران باید به گونه ای باشد که نه تنها مردم را به عدم قبول نتایج ترغیب کند تا آن‌ها خواهان انتخابات مجدد شوند بلکه باید شرایطی اتخاذ شود که مانند اوکراین و شوروی سابق تمامی کاندیداها نیز در انتخابات شرکت کنند.

این روزنامه پیشنهاد سوم خود را تماس و تبادل نظر دائم و مستقیم اوباما با سفرای امریکا در اروپا و دیگر کشورهای منطقه خلیج فارس و فراریان ضد رژیم خوانده و تأکید می‌کند اوباما باید از تمامی مخالفان ایران در سراسر جهان کمک بگیرد.

پیشنهاد چهارم این روزنامه افزایش چشمگیر پشتیبانی هرچه سریع‌تر مالی از "رادیو فردا" عنوان و اضافه شده است: از رادیوهای فارسی زبان تأثیرگذار هم باید استفاده کنند و از امکانات رادیو آزاد اروپا و رادیو آزادی حمایت کامل شود. رادیو فردا نیز با تحلیل‌ها و خبرهای خود کمک به‌سزایی در دستیابی به اهداف خواهد کرد.

وال‌استریت ژورنال در توضیح پیشنهاد پنجم نوشت: اوباما باید کمک کند که اصلاح‌طلبان ایرانی، معاندین و مخالفان، بتوانند رژیم را در زمینه عقیدتی به چالش بکشند، باید مانند براندازی که در لهستان کمونیستی در دهه 1980 انجام شد، دستگاه‌های فتوکپی و فاکس در اختیار مخالفان قرار داده شود. امروزه اصلاح‌طلبان نیاز مبرمی به شبکه اینترنت و دیگر وسائل ارتباط جمعی دارند و باید راه های دستیابی به اینترنت از راه دور را در اختیار گروه های اصلاح‌طلب قرار داد.

این روزنامه با تأکید بر اینکه باید کمک های مالی فراوانی در اختیار NGOها قرارداده شود تا صداهای بومی در رادیو، وبلاگ‌ها، کلیپ‌های ویدیویی و دیگر تولیدات رسانه ای در داخل کشور تولید شود. در همین زمینه باید امکانات ماهواره‌ای، شبکه های تلویزیونی و دسترسی به اینترنت هر چه بیشتر در اختیار مخالفان قرار گیرد.

نویسندگان روزنامه همچنین به اوباما توصیه کردند که با دعوت کردن از کمیته‌های رصد ماهواره‌ای زمین CEOs)،Facebook, Twitter, Google) به کاخ سفید و دیگر فعالان تأثیرگذار رسانه‌ای هرچه بیشتر با خود هماهنگ کند زیرا بسیاری از این کمیته‌ها به شدت از سوی اوباما پشتیبانی می‌شوند و آنها باید در این موفقیت سیاست خارجی سهیم شوند.

این روزنامه در پایان نیز تأکید کرد: اوباما همچنین باید با کمک نیروی نظامی و با استفاده ازامکانات" EC-130 "Commando Solo " که به‌عنوان مراکز سیار هوایی تلویزیون و رادیو استفاده کرده و این امکانات را در اختیار رهبران اصلاح‌طلب قرار دهد تا بتوانند به‌طور مستقیم با مردم صحبت کنند.

منبع:رجا نیوز


[ جمعه 88/3/29 ] [ 10:40 صبح ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]

میلاد خانم حضرت زهرا سلام الله علیها بر همه شما عزیزان مبارک....

انتخابات هم تموم شد و بازهم رئیس جمهور مردمی اقای احمدی نژاد با اکثریت آرا دوباره بر مسند خدمتگزاری مردم نشستند..ان شاالله خدا یارش باشه...ما هم براش دعا میکنیم...

این روزها برای اونایی که این چند وقت دستمال سبز به دستشون بسته بودن روزای سختیه...

به حسین گفتم حالا دیگه از دستت درش بیار: گفت نه تا چهار سال دیگه نگهش میدارم..

گفتم با این چیزا، مردم، رنگ عوض نمی کنن ..این ملت با همه ملتهای دنیا فرق میکنه..نمی دونم بعضی ها نمی خوان این مردم رو بشناسن..هرکی برا ملت کار کنه اون منتخب ملته...

حسین و دوستای حسین خیلی غمگینن..دیشب..حسین.. مثل سابق نبود..

خیلی ناراحت بود..داشت اهنگ اخراجیها رو گوش میداد...گفتم..اقای احمدی نژاد هیچ وقت از شما ها رو گردان نیست..اون شما هارو اخراج نمیکنه..ناراحت نباش و کلی خندیدیم..

همه جا شور انتخاب اقای احمدی نژاده ..

توی شهرها هم کمی درگیری هست ....ولی تموم میشه و روسیاهی برای زغالا میمونه..اونایی که رای ملت رو تمکین نمی کنند..اونایی که فقط طرفدارای خودشونو ملت میدونن...بقول اقای احمدی نژاد : هرکی با شماها ست نخبه است؟

خدا نخواست بار دیگه تاریخ تکرار باشه و اشتباه چند سال پیش تکرار باشه ..مردم همه جوره استاد شدن..مرحبا به این ملت...

 اقای احمدی نژاد مبارکت باشه..


[ یکشنبه 88/3/24 ] [ 1:16 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]
روایتی وجود دارد در کتاب شریف بحارالانوار در مورد یاران دجال که یکی از نشانه های آنان شال سبز است که آن را نشان خود می دانند، به احتمال زیاد دجال و یاران وی، برای فریب مردم از این نماد و نشانه اهل بیت (ع) استفاده خواهند کرد.

 بستن نماد اهل بیت به دست یک پسر توسط یک دختر! در جمع حامیان میرحسین موسوی

... براساس روایتی منسوب به امام علی(ع) بیشتر یاران «دجال» که به جنگ و ستیز با حضرت ولی عصر(عج) خواهد پرداخت، از افراد ناصالح و آلوده خواهند بود و آنان شال و ردایی سبز رنگ بر سر و شانه های خود خواهند افکند:

« الا و ان اکثر اشیاعه... و اصحاب الطیالسة الخضر.» بحار الانوار، ج52، ???

بسیاری از یاران دجال کسانی هستند که شال سبز بر سر و شانه های خود افکنده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر علمی در این زمینه بد نیست از سایت "حوزه" این مطلب را بخوانید که: "با توجه به معنای لغوی «دجال‏» ، مقصود از آن نام شخص معینی نیست; بلکه هر کسی که با ادعاهای پوچ و بی‏اساس و با تمسک به انواع اسباب حیله‏گری و نیرنگ در صدد فریب مردم باشد، دجال است؛ بر این اساس، دجال‏ها متعدد خواهند بود . وجود روایاتی که در آن سخن از دجال‏های متعدد رفته است، این احتمال را تقویت می‏کند; مانند: «قال رسول الله (ص): یکون قبل خروج الدجال نیف علی سبعین رجالا;  پیش از خروج دجال، بیش از هفتاد دجال خروج خواهند کرد»"  

 و امروز در خیابان‌های تهران نماد حامیان میرحسین موسوی رنگ سبز است؛ حجاب این سبز پوشان و درگیری‌های خیابانی که این سبزپوشان در شهر درست می کنند ما را وادار می‌کند تا علی‌رغم میل باطنیمان شباهت‌هایی در بین آن‌چه در شهر می‌بینیم و احوالات دجال ایجاد نماییم اما من بازهم نمی‌توانم باور کنم! و نمی خواهم؛

 در این‌جا قضاوتی نمی‌کنم و تنها دو مطلب را در کنار هم به شما عرضه می‌کنم. امیدوارم تهمت "تهمت زدن" را بنده ندهید. ظاهر شخص آقای موسوی بد نیست  و  همچنین ظاهر برخی صحبت‌هایشان زیبا و اسلامی است(و برخی دیگر مانند تهمت "دروغ" به آقای احمدی نژاد زشت و غیراسلامی) اما از پشت پرده چه کس خبر دارد؟ من و شما نمی‌دانیم، احتیاط شرط عقل است و من تنها یک "نگرانی"‌ام را در این‌جا مطرح کردم. ان شاء الله  که چنین نباشد.

اکنون سوال از آقای موسوی این است که: آیا صحنه‌هایی که این روزها در خیابان‌ها و برخی مکان‌های استقبال و ستادهای شما در حال وقوع است با کدام یک از منطق و سیره و روش اجدادمان قابل جمع است؟  چرا تاکنون تذکری به طرفدارانتان در این زمینه نداده اید؟ 

  راستی که شما جمله "امید فردا، فرزند زهرا" را یکی از شعارهای خود انتخاب کردید، چگونه حاضر شدید در یکی از نشریاتتان شهادت مظلومانه مادر سادات را "وفات" بخوانید؟ برای جلب آرای چه کسانی؟ به چه قیمتی؟بازی با نماد اهل بیت(علیهم السلام) 

شال و سربند و کلاهی سبز بر سرهایشاننماد سبز برای...  (!)   --   سوء استفاده‌ها برای رسیدن به قدرت تا کجا؟

مانتوهای سبز تنگ و نیمه بر اندامشان

با همایش‌های خود خون در دل مولا کنند

اینچنین تبلیغ رنگ سبز سیدها کنند!

موسوی، این‌گونه خواهی دولتی احیا کنی؟

این‌چنین تو همرهی با حضرت زهرا(س) کنی؟

وبلاگ نگرانی


[ چهارشنبه 88/3/20 ] [ 10:34 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]

شهادت بانوی آب وآیینه

اولین شهیده راه ولایت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها )بر تمامی دلسوختگان حریم ولایت تسلیت باد.


[ پنج شنبه 88/3/7 ] [ 12:21 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

با ماه و مهر همسفر جاده های اسمانی باشید.
لینک دوستان
امکانات وب
head> خرداد 1388 - ماه و مهر