سفارش تبلیغ
صبا

ماه و مهر
 
قالب وبلاگ

من مسلمانم.....

جانمازم.............

قبله ام................

مهرم.............

من وضو با .........................

من مسلمانم............................

شما در جاهای خالی چه مینویسید.


[ پنج شنبه 91/4/29 ] [ 1:20 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]
«قرآن با آن حکمت، پیامبر با آن گذشت، خداى متعال به پیامبر مى‌گوید: «لئن لم ینته المنافقون والّذین فى قلوبهم مرض والمرجفون فى‌المدینة لنغرینّک بهم». یعنى کسانى که از زیر مى‌خواهند ضربه بزنند، مى‌خواهند انفجار ایجاد کنند، مى‌خواهند مردم را بترسانند، مى‌خواهند دل مردم را خالى کنند، مى‌خواهند امیدها را از دلها بگیرند، اگر اینها بس نکنند، «لنغرینّک بهم»؛ ما - یعنى خداى متعال - تو - یعنى پیامبر - را به جان اینها مى‌اندازیم. ببینید لحن قرآن، چه‌طور لحن خشن و غلیظى مى‌شود. 
 
البته عده‌یى متأسفانه این کار را در سطح جامعه مى‌کنند؛ مرتب توى دلها را خالى کردن: آقا تمام شد، آقا بردند، آقا دشمن چنین شد، آقا ارزشها فلان شد! 
 
در دوران ریاست جمهورى و زمان حضور امام - آن هم حضور قدرتمندانه‌ى ایشان - خیلى از اوقات خلاصه‌ى ملاقاتهایى که با من مى‌شد، مى‌نوشتم. الان که نگاه مى‌کنم، مى‌بینم خیلى از حرفهایى که حالا بعضیها مى‌زنند که آقا چنین شد، چنان شد، آن‌وقت مى‌آمدند به ما مى‌گفتند که چنین شد، چنان شد! 
 
اصلاً عده‌یى هستند که خوششان مى‌آید بگویند آقا بردند، غارت کردند، چنین کردند، دشمن پیروز شد، دشمن مسلط شد! دشمن غلط مى‌کند که پیروز بشود. پیروزى دشمن به این است که دلهاى مؤمنین را از جا بکند. پیروزى دشمن به این است که بهترین جوانان این مملکت، در ناصیه‌ى این کشتى، نور رستگارى نبینند.
 
 در سخت‌ترین اوقاتى که در جنگ به ما ضربه وارد مى‌شد، امام با آن دل بزرگ و با آن ناصیه‌ى منور الهى امید مى‌داد. در ماجرایى ضربه‌ى سختى خوردیم. خدمت امام آمدند و گفتند که ما شکست خورده‌ایم. فرمود: شکست نبود؛ عدم‌الفتح بود. عدم‌الفتح، یعنى پیروز نشدیم. 
 
شما ببینید یک حادثه را دوگونه مى‌شود معنا کرد. هزار نفر از ما کشته شدند، پنج هزار نفر کشته شدند، اما دوگونه مى‌شود این را تفسیر کرد: تفسیر شکست، تفسیر عدم‌الفتح. معناى فرمایش امام این بود که طورى نشده است؛ مى‌خواستید پیروز بشوید، اما هنوز نشده‌اید. همیشه این‌طور به ما امید مى‌داد، این‌طور جامعه و کشور را حرکت مى‌داد؛ حالا عده‌یى همه‌ى همّ و غمشان این است که درست بعکس عمل کنند!»

[ یکشنبه 91/4/25 ] [ 12:26 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]

سلام میلاد نور ،ذخیره خدا روی زمین، ملجا امال مستضعفان جهان ،منجی عالم بشریت حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف مبارکباد.

این روزها فرصت خوبیست تا از اقامون استمداد کمک کنیم.کمک برای هدایت خود و دیگران.کمک برای حفظ ایمان و ارادت به ولایت.

زمانه ایی که ماهواره ها در منازل جولان میدهند و حرکات خزنده شیاطین جنی و انسی از پشت این جعبه جادویی حریم عفت زنان و مردان مسلمان را تهدید جدی میکنند.

اندلیسیزه کردن فرهنگ کشورمان با بهره برداری از شرایط خاص کشورمان که فشار اقتصادی بهانه ایی به دست بیگانه پرستان داده ، خانواده ها را از نظارت بر اعمال اعضای خانواده در راستای عمل به موازین شرعی در حیطه اخلاق خصوصا، کمی بی توجه کرده.

تماشای سریالهای مختلف با موضوعات غیر اخلاقی با هدف استحاله فرهنگی و عدم توجه والدین به مشاهده چنین برنامه هایی توسط فرزندان به مرور زمان منجر به خلق رفتار و اعمالی میشود که خود فرزندان را درگیر خود خواهد کرد و شاهد نسلی خواهیم بود که معلوم نیست حلال زاده هستند یا  استغفر الله.

این مسئله را به توجه به مسائلی که خود شاهد ان بوده ام بازگو میکنم.بوجود امدن قشری از جوانان و زوجهای جوانی که هم میخواهند  شوهر داشته باشند هم معشوق.هم زن داشته باشن هم معشوقه ..این گفته جوان پاک و معصومیست که با عدم توجه به انتخاب همسر از طریق هم کفو هم بودن ، قربانی این نوع ارتباط نامشروع شده و این برگرفته از فضای مسموم و شیطانیست که از دل این سریالها بیرون میاید.

فعلا در شرایط حال همه مشتریان این سریالها خود را از خو گرفتن مذاقشان به ارتباط های این چنینی مبری میدانند ولی با استمرار چنین خط و مشی شاهد به وجو د امدن نسلی خواهیم بود که  پیاده نظام دشمنان اسلام در درون اجتماع خواهند بود.

متاسفانه رسانه ملی ما نیز هنوز نمیخواهد این مسئله را به صراحت باز نماید.خیلی از خانواده ها هنوز از مسائل اولیه اسلام واقعی خبر ندارند.باید کار شود.باید اثرات مخرب روحی و روانی که این سریالها به دنبال خلق ان هستند برای مردم باز گو شود.

رسانه ها میتوانند چنین عرصه ایی را برای مقابله با این تهاجم وحشیانه  دنبال کنند

خدا کند دیر نشود.


[ جمعه 91/4/16 ] [ 1:11 صبح ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]

«اعلامیه جهانی حقوق بشر» به عنوان یک استانده ی مشترک و دستاورد تمامی ملل و ممالک اعلان میکند تا هر انسان و هر عضو جامعه با به خاطرسپاری این «اعلامیه»، به جد در راه تعلیم و آموزش آن در جهت ارتقای حرمت برای چنین حقوق و آزادیهایی بکوشد و برای اقدامهای پیشبرنده در سطح ملی و بین المللی تلاش کند تا [همواره] بازشناسی مؤثر و دیده بانی جهانی [این حقوق ] را چه در میان مردمان «ممالک عضو» و چه در میان مردمان قلمروهای تحت فرمان آنها [تحصیل و] تأمین نماید.

Article 1

All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood

تمام ابنای بشر آزاد زاده شده و در حرمت و حقوق با هم برابرند. عقلانیت و وجدان به آنها ارزانی شده و لازم است تا با یکدیگر برادرانه رفتار کنند.


 

Article 3

Everyone has the right to life, liberty and security of person.

 هر فردی سزاوار و محق به زندگی، آزادی و امنیت فردی است.

.

    

Article 4

No one shall be held in slavery or servitude; slavery and the slave trade shall be prohibited in all their forms.

 هیچ احدی نباید در بردگی یا بندگی نگاه داشته شود: بردگی و داد و ستد بردگان از هر نوع و به هر شکلی باید باز داشته شده و ممنوع شود.

فروش زنان در اسرائیل

 Article 5

No one shall be subjected to torture or to cruel, inhuman or degrading treatment or punishment

هیچ کس نمی بایست مورد شکنجه یا بیرحمی و آزار، یا تحت مجازات غیرانسانی و یا رفتاری قرارگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی گردد.

   

 
 Article 6

Everyone has the right to recognition everywhere as a person before the law

 هر انسانی سزاوار و محق است تا همه جا در برابر قانون به عنوان یک شخص به رسمیت شناخته شود.

Article 15

1Everyone has the right to a nationality 
2No one shall be arbitrarily deprived of his nationality nor denied the right to change his nationality

1. هر انسانی سزاوار و محق به داشتن تابعیتی [ملیتی] است.

2. هیچ احدی را نمی بایست خودسرانه از تابعیت [ملیت] خویش محروم کرد، و یا حق تغییر تابعیت [ملیت] را از وی دریغ نمود.

 Article 16

3The family is the natural and fundamental group unit of society and is entitled to protection by
society and the State

3. خانواده یک واحد گروهی طبیعی و زیربنایی برای جامعه است و سزاوار است تا به وسیله ی جامعه و «حکومت» نگاهداری شود.

 

 Article 17

(1) Everyone has the right to own property alone as well as in association with others.
(2) No one shall be arbitrarily deprived of his property.

 1. هر انسانی به تنهایی یا با شراکت با دیگران حق مالکیت دارد.
2. هیچ کس را نمی بایست خودسرانه از حق مالکیت خویش محروم کرد. Article 18

Everyone has the right to freedom of thought, conscience and religion; this right includes freedom to change his religion or belief, and freedom, either alone or in community with others and in public or private, to manifest his religion or belief in teaching, practice, worship and observance.

هر انسانی محق به داشتن آزادی اندیشه، وجدان و دین است؛ این حق شامل آزادی دگراندیشی، تغییر مذهب [دین]، و آزادی علنی [و آشکار] کردن آئین و ابراز عقیده، چه به صورت تنها، چه به صورت جمعی یا به اتفاق دیگران، در قالب آموزش، اجرای مناسک، عبادت و دیده بانی آن در محیط عمومی و یا خصوصی است.

Article 19

Everyone has the right to freedom of opinion and expression; this right includes freedom to hold opinions without interference and to seek, receive and impart information and ideas through any media and regardless of frontiers.

 هر انسانی محق به آزادی عقیده و بیان است؛ و این حق شامل آزادی داشتن باور و عقیده ای بدون [نگرانی] از مداخله [و مزاحمت]، و حق جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه ای بدون ملاحظات مرزی است.

 
مستند اخراج شدگان/ با موضوع: اخراج اساتید مخالف نظریه تتور داروین در آمریکا

 Article 21

1Everyone has the right to take part in the government of his country, directly or through freely chosen representatives
2Everyone has the right of equal access to public service in his country 
3The will of the people shall be the basis of the authority of government; this will shall be expressed in periodic and genuine elections which shall be by universal and equal suffrage and shall be held by secret vote or by equivalent free voting procedures

 1. هر شخصی حق دارد که در مدیریت دولت کشور خود، مستقیماً یا به وساطه انتخاب آزادانه نمایندگانی شرکت جوید.
 2. هر شخصی حق دسترسی برابر به خدمات عمومی در کشور خویش را دارد.
 3. اراده ی مردم میبایست اساس حاکمیت دولت باشد؛ چنین اراده ای می بایست در انتخاباتی حقیقی و ادواری اعمال گردد که مطابق حق رأی عمومی باشد که حقی جهانی و برابر برای همه است. رأی گیری از افراد می بایست به صورت مخفی یا به طریقه ای مشابه برگزار شود که آزادی رأی را تأمین کند.

 Article 25

1Everyone has the right to a standard of living adequate for the health and well-being of himself and of his family, including food, clothing, housing and medical care and necessary social services, and the right to security in the event of unemployment, sickness, disability, widowhood, old age or other lack of livelihood in circumstances beyond his control.

 1. هر انسانی سزاوار یک زندگی با استانداردهای قابل قبول برای تأمین سلامتی و رفاه خود و خانواده اش، من جمله تأمین خوراک، پوشاک، مسکن، مراقبت های پزشکی و خدمات اجتماعی ضروری است و همچنین حق دارد که در مواقع بیکاری، بیماری، نقص عضو، بیوگی، سالمندی و فقدان منابع تأمین معاش، تحت هر شرایطی که از حدود اختیار وی خارج است، از تأمین اجتماعی بهره مند گردد.Article28

Article 28
Everyone is entitled to a social and international order in which the rights and freedoms set forth in this Declaration can be fully realized

 هر شخصی سزاوار نظمی اجتماعی و بین المللی است که در آن حقوق و آزادیهای مصرح در این «اعلامیه» به تمامی تأمین و عملی گردد.

منبع:وبلاگ ژخار

 


[ سه شنبه 91/4/6 ] [ 2:51 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]

اعیاد شعبانیه بر همه دوستداران و محبان و پیروان اهل بیت مبارک باد.ماه عزیزیست شعبان .خداوند عنایت بهره برداری وافی از این ماه عزیز را به همه ما عطا کند

صفا گرفته دلم از صفای ثارالله

نوای مرغ دلم در نوای ثارلله

زصبح روز ولادت نه... صبح روز ازل

پریده مرغ دلم در هوای ثارالله

صباح سوم شعبان به عرش دل پیچید

بشارت قدمش از خدای ثارالله

چه خوش بود که دهم جان خویش را هدیه

به رونمایی رویش برای ثارالله

سزاست اینکه بریزد خدای عزوجل

تمام عرش برین را به پای ثارالله

گزافه نبود اگر گویم این سخن که رسول

بود ز روز ازل مبتلای ثارالله

بقای دین محمد(ص)بقای نام علی ست

ز پرتویی ز چراغ هدای ثارالله

قسم به خالق عالم که جز خدا نتوان

کند به صفحه ی گیتی ثنای ثارالله

به وقت صبح قیامت چه خوش بود که نهم

قدم به روضه رضوان قفای ثارالله

تمام فخر من این است درتمامی عمر

که خوانده اند مرا هم گدای ثارالله

به پادشاهی در عالمی شرف دارد

غلامی سر کوی و سرای ثارالله

چه خوش بود که ببینم به چشم پر گوهرم

به دست مهدی زهرا لوای ثارالله

خدا گواست که هستم اسیر سلسله ای

اسیر سلسله کربلای ثارالله

منبع


[ جمعه 91/4/2 ] [ 8:30 عصر ] [ فارا عطایی ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

با ماه و مهر همسفر جاده های اسمانی باشید.
لینک دوستان
امکانات وب
head> تیر 91 - ماه و مهر